RADIO TV OLTENITA
Social

Liga a 3-a / Înfrângeri pentru Olteniţa şi Modelu

fotbalRunda a 15-a a ligii a 3-a a fost una nefastă pentru Înainte Modelu şi CSM Olteniţa. Modelenii au cedat cu 2-1 şa Buftea în faţa ilfovenilor de la Viitorul Domneşti. Zeciu a punctat pentru gazde în minutul 55, Înainte egalând după 10 minute prin fundaşul central Polocoşeri. Viitorul înscrie golul victoriei în minutul 70 şi cu cele 3 puncte obţinute urcă pe 5 făcând schimb de locuri chiar cu inamicul întâlnit sâmbătă.

Aureolată după victoria obţinută la Modelu, CSM Olteniţa a cedat acasă în faţa bucureştenilor de la Metaloglobus. Lungu a deschis scorul pentru gazde în minutul 8, Metaloglobus egalând în partea secundă, mai exact în minutul 60 prin Ghenovici. Mitroi a a lovit decisiv în minutul 88, toate cele 3 puncte luând drumul Bucureştilor.

Sâmbătă s-a produs şi schimbare de lider. Câştigând cu 3-0 la Ovidiu, Juventus revine pe primul loc graţie unui golaveraj mai bun faţă de Delta care s-a impus la limită, 1-0, în deplasarea de la Tunari.