opriti playerul audio ptr. o buna vizionare

S1950021Dl KISS LASZLO-bibliotecar din Sf. Gheorghe-a pornit din Constanta pe bicicleta avand ca punct final orasul HAGA !In zilele noastre bicicleta ca si cartea inseamna libertate pentru milioane de oameni,indiferent de varsta,sex sau nationalitate !Domnia sa vrea sa arate importanta bibliotecilor prin tarile care va trece,sa sensibilizeze Guvernul Romaniei privind reinfiintarea BIBLIOTECII PEDAGOGICE NATIONALE I.C.PETRESCU,sa atraga atentia opiniei publice asupra congresului Asociatiei internationale a bibliotecilor scolare.UN ADEVARAT MARATON PE DOUA ROTI DE LA MAREA NEAGRA LA MAREA NORDULUI !Va prezentam acum selectiuni din vizita scurta a dlui LASZLO si primirea facuta ACESTUIA de reprezentantii bibliotecarilor din zona Oltenita ! Traseul:
Va parcurge peste 3000 km în numai 21 zile! De la Constanţa până în Amsterdam va traversa 7 ţări!
ROUTE                                           KM DAY DATE
TRAIN TO CONSTANTA 1 Sunday, June 07, 2015
Constanţa-Silistra-Călărasi 130 2 Monday, June 08, 2015
Călăraşi-Olteniţa-Bucuresti 134 3 Tuesday, June 09, 2015
Bucuresti-Tărtăşeşti-Piteşti 114 4 Wednesday, June 10, 2015
Piteşti-Braşov-Sfântu Ghe. 173 5 Thursday, June 11, 2015
Sfântu Gheorghe-Sibiu                   166 6 Friday, June 12, 2015
Sibiu-Deva                                      116 7 Saturday, June 13, 2015
Deva-Timisoara                              156 8 Sunday, June 14, 2015
Timisoara-Cenad-Csongrád           152 9 Monday, June 15, 2015
Csongrád-Budapest                        142 10 Tuesday, June 16, 2015
Budapest-Győr                               133 11 Wednesday, June 17, 2015
Győr-Bratislava-Vienna                 125 12 Thursday, June 18, 2015
Vienna-Linz                                   195 13 Friday, June 19, 2015
Linz-Passau                                    80 14 Saturday, June 20, 2015
Passau-Regensburg                        120 15 Sunday, June 21, 2015
Regensburg-Nuremberg                 111 16 Monday, June 22, 2015
Nuremberg-Würzburg                    102 17 Tuesday, June 23, 2015
Würzburg-Frankfurt                       155 18 Wednesday, June 24, 2015
Frankfurt-Bonn                              169 19 Thursday, June 25, 2015
Bonn-Maastricht                            136 20 Friday, June 26, 2015
Maastricht-Hague                           211 21 Saturday, June 27, 2015
Hague-Maastr.&CONFERENCE    0 22 Sunday, June 28, 2015
CONFERENCE                                               23 Monday, June 29, 2015
CONFERENCE                                               24 Tuesday, June 30, 2015
CONFERENCE                                               25 Wednesday, July 01, 2015
CONFERENCE                                               26 Thursday, July 02, 2015
TRAIN-HOME                                                27 Friday, July 03, 2015
TRAIN -HOME                                               28 Saturday, July 04, 2015

S-au calculat 1000 euro pentru masă, asigurare, drumul de întoarcere și eventualele cazări.
Dacă doriți să il ajutați, puteți să trimiteți donația pe contul:
Kiss Laszlo RO35BTRL01501201W84945XX  S1950004S1950020 S1950009 S1950006 S1950008S1950011S1950012S1950002KISS LASZLO-BIBLIOTECAR-_001649.782KISS LASZLO-BIBLIOTECAR-_001651.643KISS LASZLO-BIBLIOTECAR-_001714.049KISS LASZLO-BIBLIOTECAR-_002103.416KISS LASZLO-BIBLIOTECAR-_002122.817KISS LASZLO-BIBLIOTECAR-_002140.568 KISS LASZLO-BIBLIOTECAR-_002150.376

Site acreditat SEAP
---------------